OUR FACILITIES

Motor boat

A motor boat is anchored in a harbour just a few steps from the villa. Enjoy trips to the Kornati national park, stop at one of the thousands of fabulous bays, go for a swim and explore this natural treasure. But before you leave port, keep in mind that you must have a boat or PWC (personal watercraft) driving licence even for driving a small motor boat like this.

Čím je Buqez Resort jedinečný?

Opláštění vil

V Buqez Resortu Vás na první pohled Vás zaujme modernistická šedobílá krása opláštění vill. Jejich fasáda je provedena ze dřeva severských jehličnanů. Každá jednotlivá deska je ručně upravena tradiční japonskou technikou Yakasugi. Yaki znamená žár ohně a Sugi cypřiš.

Povrch dřeva je nejdříve sežehnut ohněm, okartáčován a následně napuštěn bílým ekologickým olejem. Tím, že dojde k mírnému zuhelnatění (karbonizaci) povrchu. Dřevo pak odpuzuje vodu, je odolné proti vlivům mořského ovzduší, působení ostrého dalmatského slunce a má vyšší odolnost proti ohni. Povrchové spálení dřeva také neutralizuje celulózu ve dřevě – tj. uhlohydráty, které milují termiti, houby a bakterie – a tím je opláštění villy odolné proti škůdcům a hnilobě.

A pokud Vás zajímá, jak se Yakasugi provádí, shlédněte video zde.

Konstrukce vil

Villy byly postaveny slovinskou společností Oikos housing v letech 2019–2021. Jsou vyrobeny ze dřeva severských jehličnanů bez použití jakýchkoli formaldehydů či jiných pojidel.

Tepelná izolace stěn je provedena z přírodní celulózy a je 100 % účinnou teplotní ochrannou villy (39 kJ/M2K, U = 0,20 W). Mají vynikající tepelné vlastnosti nejen v létě při venkovní teplotě 39 st. C, ale i např. v zimě při oslavách Silvestra.

Zasazení trojitých skel do dřevěného rámu našim hostům zajistí skvělou tepelnou a zvukovou izolaci v kterémkoli ročním období. Odtamtud, ale i z ložnice, Vám obrovská okna zprostředkují téměř trvalé propojení s výhledem na mořský horizont. Na kryté terase o rozloze 20 m2 budete sledovat nedaleké ostrovy, plachetnice, proplouvající mezi nimi a budete slyšet chechot racků.

Vybavení vil

Villy se vyznačují zejména promyšleným architektonickým řešením jejich půdorysu, umístěním do svažitého terénu, zajišťujícím nepřetržitý výhled na moře a špičkovým vybavením. Co tedy v ní naši hosté naleznou?

2 ložnice, z toho jednu s úchvatným výhledem na moře, vybavené skvělými matracemi s Aloe Vera úpravou pro pohodlné spaní, skříněmi, trezorem a odkládacími plochami.

Koupelnu se sprchovým koutem, se skleněnými, skládacími dveřmi, velkým zrcadlem a s integrovaným WC.

Kuchyni, s plně vybavenou designovou italskou kuchyňskou linkou Fantin s integrovanou indukční deskou, ledničkou a mrazničkou Samsung, myčkou nádobí Electrolux, mikrovlnou troubou s grilem Samsung či kávovarem Nespresso a centrem dění – interiérovým jídelním stolem pro 4 osoby.

Obývací pokoj s rozkládací designovou pohovkou, ambientním osvětlením, psacím stolem, SMART TV pro sledování sportovních pořadů, filmů či nabídky Netflix, Sony PlayStation 4 s hrami či DVD filmy pro děti či dospělé.

Krytou, plně zastínitelnou, terasu o velikosti 20 m2 s osvětlením, venkovním jídelním stolem, sedací soupravou, elektrickým grilem Weber, venkovní solární sprchou.

Dodatkové venkovní terasy pro slunění hostů či hry dětí, whirpool, lehací síť a další vybavení.

K dispozici jsou dále nabíječky elektrických přístrojů 220 V vč USB portů, rozbočky PowerCube, WI – FI signál, knihy v mnoha jazycích, hry, kreslící potřeby či bedekry, ale především klimatizace Samsung, zajišťující tepelný komfort pro naše hosty v létě i zimě. X Vybavení se liší dle té, které vybrané villy. Bližší podrobnosti naleznete v charakteristice villy.