Aktivity

Dalmácie, region známý svými dlouhými plážemi, borovicovými lesy a starobylými městy. Jako je Zadar, Šibenik, Split a Dubrovník.

Je také domovem některých z nejkrásnějších chorvatských ostrovů. Včetně Korčula, Brač, Hvar, Vis, Mljet a dalších. Známý svými dobrými víny a přátelskými lidmi. Je to historicko-geografický a turistický region Jaderského moře. Jelikož se skládá z ostrovní a pobřežní části a středomořského vnitrozemí a zahrnuje téměř všechny jadranské ostrovy. Dalmácie je již dlouhou dobu ve světě proslulá cestovním ruchem. Díky čistému moři, hojnosti slunce, mnoha ostrovům a ostrůvkům.

Nejlepší letní destinace

Jaderské moře patří mezi nejčistší moře na světě. Vláda Chorvatska proto podporuje řadu výzkumných projektů zaměřených na ochranu tohoto přírodního dědictví. Dalmácie je známá svými přírodními krásami. Ale zejména pro své kulturní památkové dědictví a kulturní akce. Kromě čistoty moře je další důležitou vlastností jedinečnost biologie a terénu pobřežní oblasti. Což se odráží ve velkém počtu rostlinných a živočišných druhů. Což má za následek zvláště velký počet endemických druhů.

Drage

Drage je turistické a rybářské místo nedaleko Pakoštane, na půli cesty mezi Zadarem a Šibenikem. Drage nás na první pohled přitahuje svou přirozeností prostředí. Toto malé místo má přístup na jedné straně k Jadranu a druhé k jezeru Vransko jezero.

V blízkosti Drage jsou 2 národní parky a přírodní park, který můžete navštívit, národní parky Krka a Kornati a Vransko jezero, které je největším chorvatským jezerem.

Všechny tři parky poskytují vynikající příležitost užít si nedotčené přírody i nádherných přírodních úkazů typických pro oblast Chorvatska. Pro ty, kteří nejsou příliš velkými fanoušky mořských a mořských ryb, nabízí okolí Vranského jezera příležitost užít si sladkovodní koupání a rybaření.

A pro ty, kteří dávají přednost moři, se v Drage nachází krásná kamufláž Oaza mira. S čistým mořem, výjimečně členitým pobřežím s výhledem na četné ostrůvky, vytvořila příroda krásné pláže, kde si dnes mnoho turistů v letní sezóně užívá slunce a moře. Díky svému klidu a tichu, přesto se všemi výhodami moderního cestovního ruchu, podél krásných štěrkových zátok, je Drage ideálním místem pro odpočinek rodiny a přátel.

Co zde dělat a navštívit?

Fun Park Biograd

je zábavní park se svou ideální polohou poblíž Biogradu na Moru a nabízí úžasný zábavní zážitek pro celou rodinu v srdci pobřeží Jaderského moře. Vyberte si své dobrodružství z jednoho ze tří témat: Vesmír, Pirate City nebo Divoký západ a zažijte zábavu nebývalým způsobem.


Jízda na kole národním parkem Krka

Cyklistika v národním parku řeka Krka je úchvatná. Sotva existuje lepší způsob, jak park objevit, než na kole. Stezka vás provede chráněnou přírodou bohatou na historii. Naše první zastávka bude u jezera Visovac, kde nás loď přiveze na stejný ostrov. Na tomto ostrůvku se nachází františkánský klášter. Kde navštívíte muzeum a dozvíte se zajímavou historii oblasti.

ZAPŮJČTE SI KOLA OD NÁS!

Napište nám na info@buqez.eu s předmětem zprávy – Vypůjčení kola


Plavání pod vodopády

Doporučujeme koupání pod vodopádem Skradinski Buk vysokém 44 m (144 stop).

Cyklistický výlet po řece Krka v Dalmácii

Tento výlet vás seznámí s jinou stranou Dalmácie, nejjižnější chorvatské oblasti. Lidé obvykle vidí pobřeží, ostrovy a starobylá města jako Split, Dubrovník nebo Trogir. Dalmatské vnitrozemí má ale úplně jinou atmosféru, kterou stojí za objevení.


Jednodenní ROBINSONÁDA a potápění na Kornati

Toužili jste zažít okamžik, kdy máte celý ostrov pro sebe? Kornati jsou skvělým místem, kde se Vám tento sen může splnit! Odvezeme Vás na místo, které se Vám bude líbit, tam zakotvíme. Vykoupete se v křišťálově čisté vodě. Budete mít možnost se potápět na pár doporučených místech. Doplavete na jeden z opuštěných ostrovů, na které můžete být klidně celý den, nebo se pouze ,,vyvalíte“ na pláž, kde svému tělu dodáte trochu vitamínu D a za pár minut už můžeme být na cestě na jiný ostrov.

  • Výjezd je v 8:00 a návrat před 16:00
  • V ceně je občerstvení a balená voda
  • 200€ den
Cesta na Vranu

Zajeďte si na Mašković han, přes staré město Vrana (templářský hrad), směrem k Pečině (staré římské archeologické naleziště).

Vystoupejte mezi Veliki a Mali Umac, pramen Biba, Velika Draga směrem na Stublić. Poté do Zaminy a podél pramene Vila pokračujte směrem na Veliki Bak podél Mali i Veliki Debeljak.

Posledním bodem této cesty Veliki Bak a značené stezky, které nabízejí krásný výhled na Vranu, její okolí, Vranské jezero, moře, města Pašman a Šibenik, ostrovy Kornati i veškeré bohatství historického a kulturního dědictví.


Rybaření

Pod vilou 35 jsou uschovány veškeré rybářské potřeby. Neváhejte proto vzít vše potřebné a vyrazit na lov! V okolí se to rybami jen hemží.

Safari Zrmanja Canoe

Pádlování Je moc zábavné, když jste na kajaku na řece Zrmanja

Začněte výlet na kajaku po řece Zrmanja ve vesnici Kastel Zegarski. Kde najdete neporušenou přírodu, čisté vody a množství flóry a fauny. Řeka Zrmanja se proto stává jednou z nejkrásnějších chorvatských a evropských řek. Takže jízda na kajaku po řece Zrmanja, po jejích peřejích a pádech, bude zábavným a nezapomenutelným zážitkem. Výlet na kajaku po řece Zrmanja je tak bezpečný, že se ho mohou zúčastnit i děti od 6 let. Ale i když jste zkušení kajakáři, užijete si jedinečnou scenérii této odlehlé oblasti. Ke konci cesty je také útes 3 m (10 stop), ideální pro skoky do řeky.


Rafting na řece Cetina

Patnáct kilometrů proti proudu od Omiše začíná dobrodružství na řece Cetině, které vás provede nedotčenou přírodou obklopenou vysokými útesy, modrou oblohou a křišťálově čistou vodou. Vydejte se touto cestou jediným možným způsobem - na raftingovém člunu. Během raftingu si budete moci užít sprchování pod malými vodopády, koupání v klidných říčních jezerech a objevování okolních jeskyní a působivých útesů.

Dalmátská kuchyně

Základní charakteristikou dalmatské kuchyně jsou čerstvé suroviny, jednoduchá příprava s malým intenzivním kořením a spousta převážně čerstvých bylin a planě rostoucích rostlin.

Dalmácie je ve skutečnosti bohatá na středomořské bylinky, jako je šalvěj, bobkový list, rozmarýn, bazalka, tymián… které dodávají pokrmům z tohoto regionu zvláštní vůni a chuť. Tradiční dalmatská kuchyně se shoduje s moderními výživovými trendy, které upřednostňují lehké tepelné zpracování potravin a spoustu čerstvých ryb, olivového oleje a zeleniny.

Často najdete měkkýše a mořské plody, které se připravují jako ryby, ať už grilované nebo vařené v brodetu nebo dušeném měkkýši. Měkkýše lze také smíchat s nudlemi nebo rýží.

Kde se dobře najíst?

Caffe bar Calypso

Milujeme to, protože je to blízko centra města, ale také trochu na samotě, dost na to, aby poskytlo pěkné, romantické místo pro rozhovor a zábavu s přáteli a blízkými.

Úžasný servis, majitelé jsou tak zdvořilí a vždy poskytují služby s úsměvem. Také úžasná káva!

Web

Konoba la spuz

Krásné místo, plné charakteru a atmosféry. Velmi příjemný personál a lahodné čerstvé ryby, žádné skutečné menu, jen to, co bylo uloveno ráno. S krásným výhledem na záliv a Kornati! Jen 5 minut autem od Buqezu. Doporučujeme!

Facebook Mapa
Restaurant ARKADA – Biograd na moru

Podle našeho názoru je to nejlepší rodinná restaurace v Biogradu, s tak vřelým přivítáním, že Jse cítíte jako doma. Skvělá domácí jídla, super denní menu s polévkou, hlavním jídlem a dezertem v ceně.

Web

Pizzeria IVAN - Drage

Nejlepší místo na večeři v Drage. Rodinná restaurace se skvělými službami. Majitel Ivan vždy pobíhá po místě a mluví s hosty. Krásná zahrada je skvělým místem pro sledování západu slunce. Skvělé jídlo.

Facebook

Paddleboard

Každé vile náleží také vlastní paddleboard. S touto hračkou si užijete po celý den nejen u břehu resortu, ale také se s ním můžete pokusit dopádlovat na protější ostrov, který již náleží pod národní park Kornati. Hlavní je si s sebou vzít balenou vodu a pořádně se namazat opalovacím krémem.